Publikācijas 2014
Latvijas Universitātes Bibliotēkas veidota izstāde par LU intelektuāliem sasniegumiem publikācijās

The investigation of different discharge modes in high frequency argon-zinc discharge.

gavare

No kreisās: Prof. Dr. G. Dinescu, Dr. phys. Z. Gavare, [nav zināms].

Publikācijas e-versija

 

Zanda Gavare par publikāciju:

“Augstfrekvences bezelektrodu lampas (ABL) ir pazīstamas kā šauru un intensīvu spektrāllīniju avoti. Šīs lampas tiek plaši izmantotas dažādās zinātniskās iekārtās, piemēram, atomu absorbcijas spektrometrometros (AAS) un goniometros. ABL optiskā starojuma augstais blīvums ļauj tās izmantot radiooptiskās rezonanses pētījumos, sensibilizētajā fluorescencē, sadursmes procesu pētījumos un pētot spektrālo līniju nobīdes un paplašinājumus. Katram no pielietojumiem ir savas prasības pret starojuma avotu, un atkarībā no šīm prasībām tiek piemeklēts atbilstošs gaismas (plazmas) avots. Lai atrastu vispiemērotāko ABL pildījumu un darbināšanas režīmu, nepieciešams veikt plazmas spektroskopisko diagnostiku.

Šī publikācija ir veltīta cinku saturošu ABL E un H režīmu pētījumiem, kā arī tiek analizēta lampas konstrukcijas ietekme uz spektrālo līniju intensitātēm. Veiktie pētījumi palīdzēs efektīvāk izmantot cinka ABL atomu absorbcijas mērījumos un precīzāk noteikt cinka  daudzumu analizējamajos paraugos.”

 

Daļa publikācijā atspoguļoto rezultātu prezentēta konferencē CPPA 2013  (Rumānija, Bukareste), kur saņemts  apbalvojumu par stenda referātu:

Gavare_Apbalvojums

Foto no konferences