Publikācijas 2014
Latvijas Universitātes Bibliotēkas veidota izstāde par LU intelektuāliem sasniegumiem publikācijās

Bārzdiņš Jānis, Rencis Edgars, Šostaks Agris. Fast Ad Hoc Queries Based on Data Ontologies.

Barzdins, J. Fast Ad Hoc Queries Based on Data Ontologies / J. Barzdins, E. Rencis, A. Sostaks // Databases and Information Systems VIII : selected papers from the Eleventh International Baltic Conference, DB&IS 2014, 8-11 June, 2014, Tallin, Estonia / ed.: Hele-Mai Haav, Ahto Kalja, Tarmo Robal – Amsterdam : IOS Press, 2014. – (Frontiers in Artifical Intelligence and Application, Vol.270). – ISBN 9781614994572 (print). – ISBN 9781614994589 (online). – P.43-56.

Publikācijas e-versija

 

Dr.sc.comp. Edgars Rencis par publikāciju:

Edgars Rencis, LU Matemātikas un Informātikas institūta vadošais pētnieks, Doc. Dr. Sc. Comp.

LU Matemātikas un Informātikas institūta vadošais pētnieks Dr.sc.comp. Edgars Rencis

“Rakstā aplūkotā tēma saistīta ar problēmu, kā slimnīcas vadītājam vai ārstam iegūt informāciju par to, kas īsti atrodams viņa slimnīcas datubāzē. Pasaulē šobrīd pieejami rīki, kas ļauj no datubāzēm iegūt informāciju tiem, kas prot programmēt, bet mūsu nolūks bija ko līdzīgu piedāvāt arī tiem, kas nav datorspeciālisti. Profesora Jāņa Bārzdiņa vadībā tika izstrādāta vienkārša valoda, kurā slimnīcas vadītāji un ārsti varētu uzrakstīt savus vaicājumus un saņemt uz tiem atbildes no sistēmas. Šāda iespēja ļoti atvieglotu lēmumu pieņemšanu slimnīcas speciālistiem, jo tādējādi šie lēmumi varētu tikt balstīti uz reāliem datiem, nevis tikai pieņēmumiem. Valodas pārbaudē publikācijas autori sadarbojas ar Rīgas Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.” 

IOS Press. Fast Ad Hoc Queries Based on Data Ontologies.

Informācija par konferenci DB&IS2014

Konferences DB&IS2014 tīmekļa vietne

Konferences programma

Dr.sc.comp. Edgars Rencis, uzstājoties Astotajā starptautiskajā Baltijas konferencē DB&IS 2014 (Databases and Information Systems) 2014. gada 9. jūnijā (Tallina, Igaunija)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikācijas autori